Kochani,

Nowy Rok nastał przynosząc nam nowe nadzieje, że nowe zadania podejmiemy z Jezusem, że chętniej będziemy się mierzyć z naszymi słabościami, że mężniej podejmiemy wyzwania do walk duchowych. Życzymy każdemu z Was błogosławieństwa Bożego, potrzebnych łask i opieki naszej Matki na czas tego wszystkiego, co nadejdzie.

Kochani wszędzie słyszymy o różnych podsumowaniach zakończonego roku, mówi się o tym jaki on był. My również chcielibyśmy podzielić się z Wami tym, co w minionym roku działo się w naszej Wspólnocie ON JEST.

 • Rok rozpoczęliśmy od kontynuacji przygotowań do kolejnej edycji kursu Alpha, który odbył się wiosną.
 • Po kursie Alpha organizowaliśmy kolejny kurs tym razem dla małżonków pt. “Zatrzymaj się w biegu”. W obydwa te kursu duża część osób z naszej wspólnoty była zaangażowana. Cieszy nas to ogromnie, gdyż mogliśmy doświadczać tego jak można z małych posług wielu osób wykonać wielkie dzieło ku chwale Pana. W tym roku również oba kursy będą miały miejsce. Już teraz zachęcamy Was do podjęcia małych posług.
 • Od września w naszej wspólnocie przybyły dwa nowe kręgi. Krąg w Siechnicach, który składa się z sześciu małżeństw oraz drugi krąg składający się w większości z uczestników kursu Zatrzymaj się w biegu – 5 małżeństw. Witamy Was serdecznie w naszej Wspólnocie!
 • Obecnie w naszej wspólnocie mamy 11 kręgów z czego 3 kręgi są pilotowane (w sumie 57 małżeństw).
 • Posługują nam trzej kapłani: ks. Wojciech Jaśkiewicz, ks. Leszek Czapla i ks. Krzysztof Brodowski w Siechnicach. Dziękujemy im za tę posługą i ogarniamy ich swoimi modlitwami. Prosimy Was również o modlitwę za nich jak i o modlitwę o nowych kapłanów do naszej Wspólnoty.
 • W ubiegłym roku do dwóch kręgów w naszej wspólnocie dołączyli również klerycy z Wrocławskiego Seminarium Duchownego. Cieszy nas to ogromnie, gdyż możemy wspólnie dzielić się jakże różnymi doświadczeniami.
 • Nieprzerwanie przez cały rok, co drugą niedzielę spotykaliśmy się na modlitwie uwielbienia w parafii na Strachocinie o godzinie 21.00, by dziękować i chwalić Pana i dziękować za wszystko, co od Niego otrzymujemy.
 • Już kolejny rok z rzędu rozwijany jest projekt rozważań Słowa Bożego w formie papierowej jak i elektronicznej (w internecie oraz poprzez aplikację na telefon). Możemy powiedzieć, że w sumie kilka tysięcy osób korzysta z rozważań przygotowywanych przez naszą Wspólnotę. Chwała Panu! Dostępne także przez facebook
 • Po raz kolejny przez naszą wspólnotę organizowany był Bal Wszystkich Świętych w parafii na Strachocinie. Po raz pierwszy szliśmy w pięknym korowodzie wraz ze Wszystkimi Świętymi z osiedla Truskawkowego do parafii. Ufamy, że ta inicjatywa będzie kontynuowana i będzie się rozrastała.
 • Kochani wiele małżeństw z naszej wspólnoty przyłączyło się do akcji Caritasu Rodzina Rodzinie i w ten sposób przez pół roku (niektórzy dłużej) wpłacali ofiary dla konkretnej rodziny mieszkającej w Aleppo. Wspieramy również (już kolejny rok) finansowo rodziny i kapłana z zaprzyjaźnionego nam Naddniestrza.
 • W tym też roku zamówiliśmy Eucharystię u znajomego ojca redemptorysty, który pracuje na Ukrainie za naszą wspólnotę. W ten sposób wspomagamy Jego, a Mszę święte za nas tj. za małżeństwa ze Wspólnoty ON JEST są odprawiane zawsze 14 danego miesiąca i będą odprawiane przez cały rok.
 • Widzimy też jak Pan Bóg błogosławi naszej wspólnocie. W ostatnich dwóch latach powstały 3 nowe kręgi, dlatego też trzy małżeństwa z naszej wspólnoty były na sesji o pilotowaniu, by móc później przeprowadzić nowe małżeństwa przez okres pilotażu. Na dzień dzisiejszy w naszej wspólnocie mamy już siedem par, które mogą pilotować krąg! Chwała Panu! W tym roku będziemy chcieli, aby kolejne pary uczestniczyły w sesji by również i one mogły doświadczyć tej wielkiej łaski pilotowania kręgu.
 • W Piśmie Świętym każde nowe życie pojawiające się w rodzinie oznaczało błogosławieństwo Pana Boga. Radujemy się z tego błogosławieństwa również i my, gdyż w naszej wspólnocie w tym roku narodziło się dziewięcioro dzieci! Już wiemy o kolejnych dzieciach, które poczęły się pod sercami nie jednej z Was. Wielu łask i błogosławieństwa życzymy rodzicom tychże dzieci!
 • Od listopada do naszej wspólnoty dołączyły dwa nowe małżeństwa. Magdalena i Paweł Baranowscy i Jola i Krzysiek Mikosowie, którzy przeszli do nas z rejonów Stysia i Psie Pole. Witamy Was serdecznie we Wspólnocie ON JEST.
 • Zaistniała inicjatywa wspólnej Eucharystii w każdej z parafii, w której mieszkają członkowie z naszej Wspólnoty.
 • Wspólnie uczestniczyliśmy w Szlachetnej Paczce. Nie dawno mieliśmy okazję przeczytać sprawozdanie z wręczenia paczek… łza się sama w oku kręciła…
 • W minionym roku organizowane były przez osoby z naszej wspólnoty dwa turnusy rekolekcji wakacyjnych. Cieszy nas to ogromnie, gdyż po raz pierwszy jeden z turnusów poprowadził cały krąg. Byliśmy również na rekolekcjach dla naszego rejonu w Bardzie, które stały się już tradycją weekendu listopadowego w naszej wspólnocie.
 • Jest jeszcze wiele miejsc, w których się angażowaliśmy, choćby Poradnia Rodzinna na Strachocinie, Diakonia Modlitwy, Ewangelizacja na ulicy, Spotkania z modlitwą kontemplacyjną, Różaniec do Granic, Ekstremalna Droga Krzyżowa i wiele innych akcji anonimowych o których Pan Bóg tylko wie…

Kończąc nasz list podsumowujący ubiegły rok, dziękujemy każdemu z Was za tyle ile dał, ile chciał, ile mógł! Kończymy go słowami z wczorajszego pierwszego czytania:

“Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.” Lb 6, 24-26

Z Bogiem

Marta i Mariusz