Wspólnota Ruchu Światło – Życie “On Jest”

Jesteśmy grupą rodzin i osób indywidualnych, którzy razem poszukują, odkrywają i doświadczają nowej jakości życia w Jezusie Chrystusie. Tworzymy wspólnotę, aby budować środowisko życia chrześcijańskiego oraz dawać świadectwo tego, że Bóg jest żywy i działa pośród nas także dziś.

Wspólnota jest dla nas środowiskiem, w którym możemy się rozwijać jako chrześcijanie, wspierać się nawzajem w naszym życiu małżeńskim i rodzinnym i wspólnie realizować dobre dzieła ewangelizacyjne, charytatywne i społeczne. A przy tym rodzą się wspaniałe przyjaźnie i znajomości! Nie brakuje też dobrej zabawy, wyjazdów, sportu czy czasu spędzanego z dziećmi.

Nasza wspólnota jest oparta o duchowość  Ruchu Światło – Życie, którego symbolem jest poniższy znak.

foska

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół. Ruch Światło-Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnoty wspólnot.

W strukturze Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie nasza wspólnota jest tożsama z Rejonem Wrocław-Wschód i obejmuje parafie:

1. Parafia NMP Bolesnej – Wrocław Strachocin
2. Parafia Niepokalanego Serca NMP – Siechnice
3. Parafia św. Jacka – Wrocław Swojczyce
4. Parafia Miłosierdzia Bożego – Kamieniec Wrocławski
5. Parafia św. Małgorzaty – Gajków
6. Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP – Chrząstawa Wielka
7. Parafia Podwyższenia Krzyża Św. – Czernica Wrocławska

Aktualnie naszą parą odpowiedzialną (tzw. parą rejonową) są Małgorzata i Dariusz Trochowie. Możesz się z nimi skontaktować bezpośrednio: e-mail: darek.trocha@gmail.com lub malgorzata.trocha@gmail.com.

Naszym opiekunem duchowym (moderatorem) jest ks. Wojciech Jaśkiewicz, Proboszcz parafii NMP Bolesnej we Wrocławiu – Strachocinie .

Zapraszamy do korzystania z treści zgromadzonych na naszym portalu. Zapraszamy również na naszą stronę na facebooku.

Jeśli chciał(a)byś dowiedzieć się więcej o Ruchu Światło – Życie odwiedź stronę: www.wroclaw.oaza.pl

Możesz też skontaktować się z redakcją portalu wypełniając poniższy formularz lub pisząc maila na adres redakcja@onjest.pl (oczekujemy na wszelkie uwagi krytyczne i mniej krytyczne, zgłoszenia ewentualnych błędów, pytania, propozycje itd.).