Alpha

Zapraszamy na sesję inauguracyjną:
Wtorek 5 marca 2024r. o godzinie 19:00, Dom Parafialny, ul. Tatarakowa 1-3, Wrocław Strachocin

Abyśmy mogli przygotować odpowiednią liczbę miejsc wypełnij formularz lub zgłoś uczestnictwo telefonicznie: +48 885 191 496 lub mailowo: alpha@onjest.pl

Zgłoś uczestnictwo

Wszyscy nosimy w sobie pytania związane z sensem życia i z naszą wiarą lub jej poszukiwaniem. W codziennym zabieganiu nie znajdujemy czasu albo odwagi aby szukać na nie odpowiedzi.

Czy jest w tym życiu coś więcej? Czy w chrześcijaństwie jest coś więcej niż tylko tradycje, obyczaje i obrzędy?

Jezus powiedział o Duchu Świętym: “otrzymacie Jego moc”. Czy doświadczyłeś już Jego mocy w swoim życiu? Św. Paweł pisał “Radujcie się w Panu, jeszcze raz powtarzam – radujcie się!”. Czy radość to coś co czujesz na myśl o Bogu, coś co napełnia cię w trakcie modlitwy? Jaki sens ma śmierć i zmartwychwstanie Jezusa dla nas żyjących tu i teraz w zabieganym świecie 2024 roku? Czy Bogu zależy na tobie? Czy chce zaspokoić twe najgłębsze pragnienia, rozwiązać twoje problemy?

Kurs Alpha to jedyna w swoim rodzaju szansa, aby wypowiedzieć swoje pytania i usłyszeć co inni myślą na ich temat; to miejsce, w którym ludzie z różnych środowisk i z różnym doświadczeniem mogą się spotkać, aby rozmawiać o życiu i o wierze chrześcijańskiej. W swobodnej i otwartej atmosferze, w której można powiedzieć wszystko, o wszystko zapytać, wszystko zakwestionować. Bez presji, bez zobowiązań, bezpłatnie.

Krzysztof, niedawny uczestnik Alpha tak opisuje swoje doświadczenie:

Natomiast Beata (uczestniczka Alphy na Strachocinie 2015) wspomina:

Na kurs Alpha trafiłam przez przypadek. Całe szczęście, że trafiłam… Ale przecież w życiu chrześcijanina nie ma przypadków. Wywrócił moje życie do góry nogami lub raczej nareszcie postawił je na nogi.

(…) Do tej pory moje postrzeganie spraw wiary było beznamiętne, a Kościół kojarzył się ze starszymi osobami i świętami dwa razy do roku. Chodziłam z różną częstotliwością na niedzielne msze, które oglądałam trochę jak spektakl teatralny. Ani mnie to grzało ani ziębiło. Chodziłam z przyzwyczajenia, dla świętego spokoju i z powodu siostrzenicy, która była na świeżo po I Komunii.

(…) Alpha była dla mnie jak klucz do przebudzenia, klucz do prawdziwego życia. Teraz nareszcie jestem szczęśliwa i spokojna. Już mam cel, już się nie boję, nie ścigam, przebaczyłam i kocham prawdziwie. Każdego dnia modlę się, żeby mi to nie przeszło i żeby przeszło na innych

Więcej opinii

DLA KOGO JEST KURS ALPHA

Kurs Alpha jest przeznaczony dla osób na każdym etapie rozwoju chrześcijańskiego. Zarówno dla tych, którzy nie chodzą do Kościoła, a chcieliby zapoznać się z wiarą chrześcijańską, jak również dla Chrześcijan, którzy pragną rozsmakować się w wierze. Niektórzy chcą rozpatrywać kwestie istnienia Boga, co dzieje się po śmierci, inni przychodzą rozmawiać o szczególnych zagadnieniach, zrozumieć wiarę innych ludzi, czy zgłębić sens życia.

JAKA JEST FORMUŁA SPOTKAŃ

Każde spotkanie składa się z 3 części:
❶ pyszna kolacja
❷ treściwy wykład
❸ porywająca alpha-dyskusja

Wykłady dotyczą najważniejszych spraw w życiu, fundamentów wiary i służą jako start do dyskusji w mniejszych grupach.
Na kursie możesz słuchać lub być wysłuchanym, poruszyć tematy, o których nie rozmawiasz w domu i pracy.
Nie musisz jednak zabierać głosu.

ILE KOSZTUJE UCZESTNICTWO W KURSIE

Uczestnictwo w Alpha jest bezpłatne.

CO JEŚLI NIE BĘDĘ CHCIAŁ KONTYNUOWAĆ KURSU

Zależy nam, aby każdy czuł się dobrze podczas spotkań Alpha. Jeżeli ktoś czuje, że nie jest to miejsce dla niego może zakończyć kurs w każdym momencie.

Już 24 miliony ludzi w 169 krajach uczestniczyły w Alphie! Spróbuj i ty!

Zgłoś uczestnictwo

Aby się dowiedzieć więcej o Alphie: