Konkret Miłosierdzia – pomoc rodzinom z Syrii

plakat_caritas_rodzina_rodzinie_b2

Trwa Rok Miłosierdzia w całym Kościele a w Ruchu Światło-Życie rozpoczęliśmy rok formacyjny pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec” . Doświadczaliśmy przynaglenia, aby to nasze, jako Wspólnoty Domowego Kościoła „On jest”, przeżywanie tego czasu nabrało jakiegoś konkretnego, praktycznego kształtu. To pragnienie serca zbiegło się w czasie z uruchomieniem przez Caritas Polska programu „Rodzina rodzinie” (tu jego strona: http://rodzinarodzinie.caritas.pl/ ).

Poprzez program nasza Wspólnota „adoptowała” potrzebujące pomocy rodziny z Aleppo w Syrii,  gdzie od kliku lat trwają wyniszczające działania wojenne.  Zobowiązaliśmy się do wspierać przez co najmniej pół roku konkretną kwotą rodzinę z trojgiem nastoletnich dzieci (głową rodziny jest Michail Krimisti) oraz 75-letną samotną wdowę, Ivette Baladi.

Kiedy zaproponowaliśmy podjecie tego dzieła Wspólnocie, odzew był natychmiastowy i bardzo hojny. Aby wydarzyło się coś dobrego potrzeba naprawdę niewiele. Może po prostu wystarczy wyjść z konkretną propozycją w Waszym kręgu czy wspólnocie, w parafii, wśród znajomych? Zachęcamy do włączenia się w program „Rodzina rodzinie”, a może „wyobraźnia miłosierdzia” podsunie Wam jeszcze co innego?

M. Z.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *