„Adopcja rodzin” – nasza służba Kościołowi na wschodzie

Przez parafię św. Józefa w Rybnicy i zaprzyjaźnionego ks. Tadeusza Magierowskiego już od kilku dobrych lat wspieramy rodziny w trudnej sytuacji materialnej. We wpisach na podstronie Mołdawia – Naddniestrze znajdziecie życzenia ks. Tadeusza z ostatnich lat, jak również podziękowania i informacje o pomocy, której członkowie naszej wspólnoty udzielali i udzielają tamtejszym rodzinom oraz inne nasze działania a także całą historię tej współpracy od najdawniejszych początków…

Otrzymaliśmy także życzenia i podziękowania za wsparcie bezpośrednio od rodziny Oksany i Witalija (wraz z 5 ich dzieci). Poniżej znajdziecie piękne świadectwo tej rodziny dotyczące siły i znaczenia modlitwy rodzinnej (kto się uczył rosyjskiego, to ma szansę poćwiczyć). Znając realia tego kraju, możemy Was zapewnić, że jest to świadectwo bezcennej wagi. W miejscu, gdzie aborcja jest jak wyrwanie zęba, mówienie o tym, że Pan troszczy się o liczne dzieci, jest ogromnym znakiem sprzeciwu. Kilka zdań w moim może nieco koślawym tłumaczeniu: „Dla mnie modlitwa rodzinna to połączenie z Panem, wyrażenie Mu naszej miłości i wdzięczności za naszą rodzinę. Jeśli Jezus będzie w centrum rodziny, to wszystko w niej będzie na swoim miejscu. Jezus troszczy się o każde moje dziecko – zarówno o jego potrzeby duchowe jak i materialne”.

Kochani, wiemy, że Jezus potrzebuje i powołuje do tej pomocy innych ludzi – to Wy nimi jesteście i dziękujemy Wam za to w imieniu tej i innych rodzin, którym pomagacie i którym dajecie nadzieję.

Drugą formą pomocy dla tego Kościoła jest zamawianie intencji mszalnych.

To jedno z niewielu źródeł utrzymania ks. Tadeusza i jego parafii, gdyż parafianie, mimo wielkiego zaangażowania, które widziałem tam na miejscu, nie dają rady ze względu na własną biedę. A właśnie dotarła do mnie informacja, że ze względu na perturbacje spowodowane wojną na Ukrainie, zamknięta została huta w Rybnicy – główny pracodawca tamtejszej społeczności, w tym także wielu parafian ks. Tadeusza.

Osoby, które zechcą kontynuować pomoc dla rodzin lub zamawiać intencje mszalne, oraz tych, którzy chcieliby się włączyć, proszę o przekazywanie wpłat na nowy numer konta:

Tadeusz Magierowski
Bank PKO SA
II O. W Krakowie
Ul. Kapelanka 1
30-347 Kraków
Eurokonto Net
Nr 13 1240 1444 1111 0010 5858 9468
Tytuł: (Pomoc Kościołowi w Mołdawii – intencje) lub
( Dla polskich rodzin w Mołdawii)

W przypadku zamawiania intencji koniecznie wyślijcie informację mailem na: o. Tadeusz Magierowski tadekmag(at)op.pl (zamiast at wstaw @), pisząc kilka słów o intencji, którą chcecie zamówić a zwrotnie otrzymacie informację, kiedy Eucharystia zostanie odprawiona.

Niestety, nie udało nam się pozyskać nowego samochodu dla o. Tadeusza, o czym pisaliśmy Wam w ubiegłym roku.

JJP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *