Pokój Wam,

Na naszym ostatnim Dniu Wspólnoty dzieliliśmy się z Wami wielką radością powołania misyjnego jednej z rodzin naszej wspólnoty. Marta i Mariusz Stańco będą w trakcie wakacji prowadzić w Kenii  rekolekcje Ruchu Światło – Życie organizowane dla tamtejszych rodzin. Marta i Mariusz wyjadą z całą rodziną i jesteśmy przekonani, że właśnie świadectwo ich całej rodziny będzie miało szczególną moc i będzie błogosławieństwem dla nich i dla tych wszystkich, do których zostają posłani. Myślimy jednak, że jest to także wyjątkowych błogosławieństwem dla naszej wspólnoty i tak też rozeznaliśmy to na ostatnim spotkaniu animatorów, bo jeśli rodzą się powołania, to znaczy , że Jezus jest wśród nas żywy, jest obecny i działa!

Więcej informacji o rekolekcjach i misjach w Kenii oraz świadectwo Marty i Mariusza znajdziecie tu: „Zobaczysz jeszcze więcej, niż to” http://www.misje.oaza.pl

Kochani, za pośrednictwem Diakonii Misyjnej, w organizację wyjazdu angażuje się cały Ruch Światło – Życie, ale my chcielibyśmy zatroszczyć się o to szczególnie, jako ich macierzysta wspólnota. Na ostatnim Dniu Wspólnoty udało się zebrać kolektę na cele ich wyjazdu w kwocie 538,- zł. To sporo i wielkie dzięki za to. Marta z Mariuszem zakupili właśnie bilety, które mimo wyjątkowo dobrej ceny, kosztowały w sumie około 10 tys. zł. Spostrzegamy to jako ich krok wiary i gotowość ofiarowania Panu, tego, co mają, lecz inne wydatki jeszcze przed nimi. Ale traktujemy to jako wezwanie do nas osobiście oraz przychodzimy z tym do Was i prosimy w ich i swoim imieniu o taką pomoc, jakiej będziecie w stanie udzielić. Ruch udostępnił specjalne konto na ten cel:

Darowizna na cele religijne – Kenia, bilet dla Stańców
Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło – Życie
ul. Ks. Blachnickiego 2
34-450 Krościenko nad Dunajcem
08 1560 1111 2022 0180 3000 0018

Tę wpłatę można odliczyć od podatku.

Niech Pan Wam wszystkim błogosławi,

Jola i Jurek Prokopiukowie