Wspólnota Ruchu Światło – Życie „On Jest”

Jesteśmy grupą rodzin i dorosłych, którzy razem poszukują, odkrywają i doświadczają nowej jakości życia w Jezusie Chrystusie. Tworzymy wspólnotę, aby budować środowisko życia chrześcijańskiego oraz dawać świadectwo tego, że Bóg jest żywy i działa pośród nas także dziś.

Nasza wspólnota jest oparta o duchowość  Ruchu Światło – Życie, którego symbolem jest poniższy znak.

foska

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół. Ruch Światło-Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnoty wspólnot.

W naszej wspólnocie są rodziny z Wrocławia – Strachocina/Wojnowa, Kamieńca Wrocławskiego, Gajkowa, Dobrzykowic, Siechnic, a także kilka rodzin mieszkających w innych miejscach. Centrum naszej wspólnoty jest parafia NMP Bolesnej we Wrocławiu – Strachocinie, której Proboszcz – ks. Wojciech Jaśkiewicz – jest naszym opiekunem duchowym (moderatorem).

Aktualnie naszą parą odpowiedzialną (tzw. parą rejonową) są Małgorzata i Dariusz Trochowie. Możesz się z nimi skontaktować bezpośrednio: e-mail: darek.trocha@gmail.com lub malgorzata.trocha@gmail.com.

Zapraszamy też na naszą stronę na facebooku.

Jeśli chciał(a)byś dowiedzieć się więcej o Ruchu Światło – Życie odwiedź stronę: www.wroclaw.oaza.pl

Możesz też skontaktować się z redakcją portalu wypełniając poniższy formularz lub pisząc maila na adres redakcja@onjest.pl (oczekujemy na wszelkie uwagi krytyczne i mniej krytyczne, zgłoszenia ewentualnych błędów, pytania, propozycje itd.).