Kochani,
zebrało się w ostatnim czasie nieco spraw, wydarzeń i informacji, z którymi chcielibyśmy się z Wami podzielić.

 1. Z radością informujemy, że w naszej wspólnocie organizuje się nowy krąg małżeństw. Pierwsze spotkanie będzie 12. stycznia. Prosimy Was o modlitwę, aby wszelkie przeszkody, które od pewnego czasu nam towarzyszą zostały mocą Bożą usunięte. Prośmy o światło Ducha Świętego dla pary, która będzie ten krąg pilotować.
 2. Od pewnego czasu działa na Strachocinie Poradnia Rodzinna. Jeszcze sporo pracy, aby zaczęła w pełni funkcjonować, ale już teraz chcielibyśmy szczególnie podziękować Małgosi Borodziewicz za wielki trud włożony w jej uruchomienie i przygotowanie wniosku o dofinansowanie ze strony gminy Wrocław.
 3. Chcielibyśmy świętować nasz lokalny Dzień Wspólnoty 9. lutego w parafii NMP Bolesnej. Zapraszamy Was wszystkich, jak zwykle, na 14:30. Do programu chcielibyśmy wprowadzić wspólną modlitwę uwielbienia jako nowy element naszego spotkania. Nie wszyscy mogą brać udział w spotkaniach modlitewnych w ciągu tygodnia, dla tych osób szczególnie chcielibyśmy stworzyć możliwość radosnego, wspólnotowego uwielbienia naszego Pana. Odpowiedzialności rozdzielimy na najbliższym spotkaniu animatorów, teraz prosimy o rezerwację terminu.
 4. Zapraszamy na spotkanie opłatkowe wszystkich członków Ruchu Światło-Życie z naszej diecezji. Szczegóły na http://www.wroclaw.oaza.pl/wydarzenia/wydarzenia/672
 5. 17. stycznia rozpoczyna się 4 już edycja “Warsztatów dla mam”, którą poprowadzi Ela Gładka z pomocą Marysi Klin. W ostatnim numerze Gościa Niedzielnego ukazał się bardzo ładny artykuł o tych warsztatach. Częściowo jest on dostępny na naszym profilu “On Jest” na FB a w najbliższych dniach w całości zostanie udostępniony przez naszą stronę internetową. Zachęcam do przeczytania.
 6. Wraz z grudniem zakończyła się nasza tegoroczna pomoc dla rodzin z Naddniestrza w ramach której nasze rodziny deklarowały jakąś drobną kwotę miesięcznie na wsparcie rodzin w zaprzyjaźnionej wspólnocie z Rybnicy. To już trzeci rok jak wspomagamy naszych braci i siostry. W najbliższym czasie dowiem się, czy i jaka pomoc jest jeszcze oczekiwana i przekażę więcej informacji. Otrzymaliśmy wiele słów wdzięczności i zapewnienia o modlitwie, co niniejszym przekazuję wszystkim zaangażowanym w to rodzinom.
 7. Na wiosnę mamy ambitne plany. Krąg św. Józefa (Palczyńscy) pracuje nad przygotowaniem kursu Alfa (od 2 poł. marca). Dopinamy także pomysł przeprowadzenia swego rodzaju pre-ewangelizacji poprzez dwa  kursy “Nawigacja w rodzinie”http://www.kibicujrodzinie.pl/kurs_s_35.html , który będzie kierowany do rodziców dzieci komunijnych a drugi, jak się uda, do osób, które z rzadka zaglądają do Kościoła. Myślimy też o ponowieniu pewnych elementów związanych z Triduum Paschalnym, jak w ubiegłym roku w parafii NMP Bolesnej. Piszę Wam o tym aby Was pobudzić do modlitwy o te dzieła i działania wszędzie tam, gdzie chcielibyście i moglibyście współuczestniczyć. 🙂
 8. W dalszej perspektywie (listopad 2014) rodzi się jeszcze jedna ważna inicjatywa zaproponowana przez Kasię i Łukasza Damurskich (krąg św. Franciszka). Dotyczy ona wprowadzenia pewnego dobrego obyczaju świętowania Wszystkich Świętych zamiast pogańskiego Halloween. Zachęcamy do zapoznania się z załączonym plikiem, w którym Kasia i Łukasz zarysowali swoją propozycję. Niech te treści nieco w Was popracują, myślę, że to dobra okazja zrobienia czegoś dla i z naszymi młodszymi pociechami. Wszelkie uwagi i propozycje w tej sprawie kierujcie bezpośrednio do nich.
 9. Na stronie http://www.wroclaw.oaza.pl/images/uploaded/DOKUMENTY/Listy%20Jedno%C5%9Bci/2013-4.pdf znajdziecie ostatni List Jedności Moderatora Diecezjalnego i Pary Diecezjalnej. W tym Liście chciałbym zwrócić Waszą szczególną uwagę na tzw. krótkie rekolekcje formacyjne (tzw. ORAR) które będą odbywały się w czasie ferii. Może warto pomyśleć o uzupełnieniu swojej formacji. Jest po temu okazja.
 10. W wakacje 2014 na pewno będą organizowane rekolekcje 15-dniowe dla dzieci szkolnych z klas 3-6 (w Kudowie Zdrój). Nie do końca jest pewny termin. Informacje u Teresa Prokopiuk <tereska.prokopiuk@gmail.com>. Piszę o tym już teraz, bo ostatnio zabrakło miejsc dla niektórych z Was, którzy zgłaszali się później.
 11. Dziękuję Monice Mosior i całej naszej Diakonii Modlitwy za “załatwianie spraw na wyżynach niebieskich”. Do Moniki zgłaszać swoje intencje modlitewne. Ponadto mam nadzieję, że niedługo na naszej stronie będą pojawiać się wybrane przez Monikę, ciekawe teksty dotyczące modlitwy.
 12. Zachęcamy do bieżącego śledzenia naszych stron internetowych: http://wroclaw.oaza.pl/ proflilu FB “On Jest” i strony onjest.pl Na tej ostatniej znajdziecie zawsze aktualne Lectio Divina na najbliższy tydzień.

Na koniec, pamiętajcie proszę, że podstawą każdej naszej aktywności jest nasza osobista więź z naszym Panem Jezusem Chrystusem a dalej nasza jedność małżeńska i rodzina. Z tego wypływa wszystko inne. O to się troszczymy w pierwszej kolejności ale dalej patrzymy też na świat, gdyż doświadczenie “miłości Chrystusa przynagla nas” (2 Kor 5,14) do świadectwa w świecie.

Niech Pan Wam błogosławi i Was strzeże.
Jola i Jurek Prokopiukowie